שאלות נפוצות

מדריך לשיקוף מסך

להלן 3 דרכים: שיקוף מסך אלחוטי דרך הרשת הביתית, שיתוף מסך ישירות לטלוויזיה ללא צורך בנתב, בעזרת טכנולוגיית DLNA (הזרמת וידיאו, תמונות ומוסיקה) שימו לב, במצב שיתוף מסך הטלוויזיה (דרך הטלפון או המחשב) שומר המסך של הטלוויזיה לא יכנס לפעולה וחשוב לדאוג לכך. אובייקטים או תמונות סטטיות יכולים לגרום לצריבה. על מנת שהחיבור יצליח יש להיות מחוברים לאותה הרשת, כלומר גם המכשיר (נייד או מחשב) והטלוויזיה באותה הרשת.בסיום השימוש יש לסגור את החיבור ולוודא שהוא נסגר בטלוויזיה.
שיקוף מסך אלחוטי מהטלפון דרך הרשת הביתית:יש להפעיל את האפליקציה “Screen Share” בטלוויזיה, ולוודא שהיא נמצאת במצב של האזנה פעיל.
ניתן גם להפעיל את ״Screen Share” מתוך תפריט מקורות על ידי לחיצה על מקש המקורות בשלט הרחוק. בטלפון הנייד הפעילו את האפשרות לשיתוף מסך בשם: Screen Mirroring או Cast (תלוי בטלפון). בדרך כלל נמצא ברשימת האייקונים בוילון העליון. המתינו לסריקה ובחרו את המסך שלכם מהרשימה.
שיתוף מסך אלחוטי מהטלפון בעזרת חיבור ישיר: טכנולוגיה Wi-Fi Direct היא טכנולוגיה אלחוטית המאפשרת להתקני Wi-Fi Direct להתחבר ישירות זה לזה ללא צורך בנתב (Router).
בעזרת טכנולוגיה זו ניתן להקרין את המסך למסך חיצוני, לשתף נתונים, לסנכרן קבצים ולהציג מידע ממחשבים ניידים.
על מנת להפעיל את האפשרות
Wi-Fi Direct בטלפון יש לבצע את הצעדים הבאים: יש להפעיל את האפליקציה “Screen Share” בטלוויזיה לפני ולוודא שהיא נמצאת במצב של האזנה פעיל.
ניתן גם להפעיל את זה מתוך תפריט מקורות, לחצו על מקש המקורות בשלט ובחרו “Screen Share”.וודאו שהמכשיר שלכם (הטלפון הנייד) מעודכן לגירסה האחרונה שלו. מהטלפון: גשו למסך ההגדרות (Settings) -> חיבורים (Connections) -> הפעילו והתחברו לרשת האלחוטית (Wi-Fi) -> ולחצו על ה Wi-Fi לכניסה למסך רשת האלחוטית (Wi-Fi). במסך רשת האלחוטית WiFi יש כפתור בשם: “Wi-Fi Direct”, הכפתור נמצא למעלה, להפעלתו לחצו עליו.באותו המסך Wi-Fi Direct המתינו כמה שניות לאיתור מסך הטלוויזיה שלכם -> הטלוויזיה אמורה להופיע ברשימת המכשירים הזמינים (“Available Devices”), לחצו על מסך הטלוויזיה מהרשימה והמתנו להפעלת האפליקציה במסך הטלוויזה ולחיבור.

איך לחבר מקרן-קול לטלויזיה?

במערכת הפעלה webOS 3.5, 4.0 כאשר מחברים סאונד בר לטלוויזיה יש להיכנס לסרגל האפליקציות שמופיע עם לחיצה על מקש הבית, לזוז ימינה מעט בסרגל עד שמגיעים לאופציה של "מחבר התקן" וללחוץ.
במסך "מחבר התקן" יש לבחור – שורת צליל.
לאחר שבחרנו את ההתקן שנרצה לחבר יש לבחור באיזו דרך אנו רוצים לחבר את ההתקן:
אלחוטי – Bluetooth - יש לוודא שהמקרן דלוק ולכוון את הפונקציה של המקרן ל LG TV כדי לדאוג לסנכרון מלא בין הטלוויזיה לסאונד.
בטלוויזיה יש ללחוץ על בחירת התקן – הטלוויזיה תזהה את המקרן ותציג אותו, יש לבחור את המכשיר המתאים שמופיע. ניתן לבצע בדיקת צליל.
אופטי – יש לחבר את המקרן בכבל אופטי אל הטלוויזיה ולהדליק אותו ולוודא שהוא מכוון על פונקציה OPTICAL ביציאת השמע יש לבחור LG SOUND SYNC (אופטי) במידה ומקרן הקול אינו תומך בסנכרון שמע יש לבחור ביציאת השמע – אופטי. ניתן לבצע בדיקת צליל.
HDMI (ARC) - יש לוודא שמקרן הקול מכוון על פונקציה HDMI-IN , יש לחבר כבל HDMI בין מקרן הקול לטלוויזיה – לשים לב לחבר ליציאת HDMI שהיא ARC ולבצע בדיקת צליל.
למערכות הפעלה webOS 1.0, 2.0, 3.0 – קישור לסרטון של LG

מה זה OLED ומה יתרונות הטכנולוגיה?

במסך OLED אין תאורה אחורית שדולקת כל הזמן, אלא כל פיקסל מואר באופן עצמאי ומקבל את עוצמת ההארה הרצויה בהתאם לתמונה המוצגת במסך. בצורה זו, אם מוצג צבע שחור, הפיקסל כבוי ואז מתקבל צבע שחור מוחלט.

טכנולוגיית ה- OLED היא הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם, בעזרתה ניתן ליצור מסך שקוף, מתגלגל, גמיש - הכל הודות לפיתוח מיוחד של מסך ללא תאורה אחורית.

במסך OLED אין תאורה אחורית שדולקת כל הזמן, אלא כל פיקסל מואר באופן עצמאי ומקבל את עוצמת ההארה הרצויה בהתאם לתמונה המוצגת במסך. בצורה זו, אם מוצג צבע שחור, הפיקסל כבוי ואז מתקבל צבע שחור מוחלט.

חשיבותו הרבה של הצבע השחור האחראי לניגודיות בולטת במיוחד כאשר השחור המתקבל הינו מוחלט, כך כל הצבעים נראים בולטים וחדים יותר ומתקבלים פרטים שלא יכולנו להבחין בהם קודם. ההבדלים בין האור והצל יוצרים את עומק התמונה, ממש כמו העין האנושית וכך מתקבלת תמונה עשירה, תלת מימדית, ממש כמו במציאות.

מסך ה- OLED הוא מסך דק ואלגנטי בעל עיצוב עוצר נשימה. אחידות הצבעים נשארת קבועה בכל זווית צפייה, גם כאשר נעמוד מן הצד ונתפעל מהמסך הדק נבחין בצבעוניות המדהימה של המסך כאילו עמדנו ממש מולו, במרכז.

טלוויזיות ה- OLED של LG מדורגות כבר חמש שנים ברציפות כטלוויזיות הטובות בעולם עם הדירוג הגבוה ביותר במגזינים הטכנולוגיים המובילים כמו RTING ,consumer electronics,What hi-fi ,Forbes ועוד.

מהי טלוויזית 4K?

טלוויזיית  4K היא טלוויזיה בעלת רזולוציית (UHD (ULTRA HD. פירוש הדבר שבטלוויזיה יש 3,840 פיקסלים אופקיים ו-2,160 פיקסלים אנכיים, סך הכול 8.3 מיליון פיקסלים.

רזולוציה היא מונח המייצג את מידת הצפיפות של הנקודות הזעירות, הפיקסלים, על המסך. פיקסלים בודדים מתאחדים כדי ליצור את התמונה המלאה אותה רואים על המסך, לכן ככל שמספר הפיקסלים גבוה יותר, כך הרזולוציה גבוהה יותר. ה-"K" ב-4K  מציין Kilo (קילו, 1000), כלומר, טלוויזיה בעלת רזולוציה אופקית של 4,000 פיקסלים לערך.

בטלוויזיות 4K  יש פי ארבעה יותר פיקסלים מאשר בטלוויזיות Full HD מסורתיות (1920x1080). במסכים קטנים בגודל 43" או 49" קשה לראות את ההבדלים בין מסך (UHD (4K למסך FHD, אך אם תשוו את האיכות של טלוויזיית Full HD בגודל 65 אינץ' לטלוויזיית 4K UHD   בגודל 65 אינץ', תבחינו בהבדל בפיקסלים על המסך. בטלוויזיות ברזולוציה גבוהה, הפיקסלים קטנים יותר מאשר בטלוויזיה ברזולוציה נמוכה יותר באותו גודל, כך שתוכלו ליהנות מחוויית צפייה טובה יותר,  ללא הגבלות של מרחק הצפייה ולצפות מקרוב מבלי להבחין בפיקסלים הבודדים.